Op zondag 14 juni 2026 opende Kasteel Lunenburg haar tuin voor publiek, van 10:00 tot 17:00 uur. Bezoekers konden wandelroutes volgen door de aangelegde tuin en het natuurgebied, langs meer dan 30 vogelkastjes, vleermuiskasten, een uilenkast en het XXL insectenhotel. Ook was er een arboretum te bewonderen met meer dan 20 bijzondere bomen, elk voorzien van een informatiebordje.
Op het terras onder de oude plataan konden bezoekers genieten van koffie, thee, fris, een lunch of een borrelplank, met catering en Franse chansons voor de sfeer. Er waren planten te koop, deels gekweekt door de hoveniers zelf, en meervoudig Nederlands kampioen kettingzaagkunst Dave Harmsworth demonstreerde hoe hij boomstammen omtovert tot beelden. Zijn werk, gemaakt uit Lunenburgs hout, was te koop, evenals eerder gemaakte kunstwerken.
Door het mooie weer mocht Kasteel Lunenburg veel bezoekers ontvangen. Wij zijn het kasteel enorm dankbaar dat zij deze dag organiseren en dat de volledige opbrengst — van entree, plantenverkoop, catering en een deel van de zaagkunst dit jaar naar Stichting JORD gaat. Met deze opbrengst kunnen wij verder bouwen aan onze missie: generaties verbinden in een samenleving die steeds individualistischer wordt.
